Dünya

New Jersey Valisi Türklere yardımlarından dolayı teşekkür etti!

Amerika'da türk toplumunun en yoğun olduğu New Jersey eyaletinin valisi Phil Murphy türklere maske yardımı yaptıkları için teşekkür etti.

Amerika’nın en yoğun Türk nüfusunun olduğu eyaletlerden biri de New Jersey’dir. Koronavirus pandemisi nedeniyle Amerika’da her yerde olmasa sa bazı bölgelerde maske ve siperlik sıkıntısı yaşanmaya devam ediyor.

Böyle bir süreçte Türk toplumu New Jersey’in birçok bölgesindeki hem yemek-gıda yardımı hem de maske, eldiven, yüz siperligi gibi medikal malzeme yardımında bulundu.

New Jersey valisi Phil Murphy, Facebook hesabı üzerinden paylaştığı bir gönderide Türk topluluğuna teşekkür etti. Burlington’da bulunan Hamidiye cami Türk topluluğu Sağlık çalışanlarına ve polislere yüzlerce maske yardımında bulunmuştu.

Bu durum zaten aktif olan Türk topluluklarının daha çok tanınmasına neden olmuştur. Bu zorlu süreçte herkes kendi kabuğuna çekilmişken Türk toplumu fedakarlık örneği göstermekten geri durmayarak, bir kere daha adından söz ettirmeyi başardı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu