Ekonomi

LATAM Airlines Hisse Kodu LTM, LTMAQ olarak değişti

Latam Airlines hisseleri dip noktaya ulaştı! Satın alanlar panikledi, şimdi ne olacak? LTMAQ hisselerimi satmalı mıyım?

JODD YORUM – Geçtiğimiz hafta new york borsasının en hareketli oyuncularından LATAM Airlines  hisselerini kontrol etmek için girenler “This stock is temporarily untradeable.” mesajıyla karşılaştılar. Birçok kişi LTM’ye ne oldu, ne olacak diye düşünürken isim değişlik talebi yaptıkları ortaya çıktı.

Henüz kesinleşmemiş isim değiştirme işleminin 11 Haziran 2020’de aktif olacağı şurada paylaşılan dosyada ön görülüyor. Dün $3 ile $3.20 arasında gidip gelen LTM hisseleri bugün LTMAQ olarak $1.15 seviyelerinde.

Birçok uzman LTMAQ hisselerinin şimdilik satılmamasının iyi olacağını, önümüzdeki günlerde Latam Airlines hisselerinin artacağını düşünüyor. rağmen markette LTMAQ hisseleri olanlar, satarak zararın neresinden dönsek kardır düşüncesiyle hareket etti. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Satılmalı mıdır?

Bu arada 2 hafta önce LATAM’ın iflas erteleme talebi olduğunu unutmayınız.. Delta, LATAM‘ın %20 ortağıdır.  Satmayı düşünüyorsanız, bu bilgileri de göz önünde bulundurunuz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu