Gündem

Mansur Yavaş zorunlu maske uygulaması hakkında uyardı!

Son dakika.. Mansur Yavaş Ankara'da zorunlu maske uygulamasının başladığını duyurdu! Kurallara uymayanlara ceza kesilecektir..

Türkiye’de son günlerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle 44 ilde zorunlu olarak maske takma uygulaması başlatılmıştır. Ankara’da da maske takmak zorunlu hale getirilirken bu duyuruyu Mansur Yavaş, Twitter hesabından duyurdu.

Mansur Yavaş “Kıymetli Ankaralılar” diyerek başladığı açıklamada tüm açık ve toplu olarak bulunulan kapalı mekanlarda maske takılmasının zorunlu hale geldiğini ve kurallara uymayanlara cezai işlemlerin yapılacağını belirtti.

18 Haziran itibariyle 1500 polis denetlemeleri yapmak için göreve başlarken alınan bu karar Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından değil, valilik tarafından alınmış bir karardır.

Ankara'da zorunlu maske uygulaması başladı
Ankara’da zorunlu maske uygulaması başladı

ABB tarafından bu süreçte ücretsiz maske dağıtımları devam edecektir. Denetimleri yapan polisler kapalı mekanları denetleyerek, kurallara uymayan vatandaşları uyararak, uymayanlara da para cezası kesitiler.

ankara polis korona denetimler
ankara polis korona denetimleri
HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu