Dünya

Amerika’nın Florida eyaleti covid-19 merkezi oluyor!

Florida'da covid-19 hastaları anormal derecede artıyor! Salgının yeni merkezi Florida olabilir!

Amerika’da aylardır koronavirüsün merkezi New York ve New Jersey oldu. Son birkaç gündür güneyde, Miami şehrinin olduğu Florida eyaletinde paylaşılan resmi rakamlar koronavirüsün yeni merkezinin Florida olacağını gösteriyor.

New York’ta vakalar azalıyor

Alınan önlemler ve insanların da dikkat etmesiyle birlikte New York ve New Jersey bölgesinde koronavirüs bitmemiş olsa da vaka sayıları ilk aylarda olduğu gibi on binlerle ifade edilmiyor. 19 Haziran 2020’de New York’ta 1167 yeni vaka tespit edilirken 67 kişi hayatını kaybetti. Yine benzer şekilde komşusu olan New Jersey’de de 413 yeni vaka tespit edilirken 33 kişi hayatını kaybetti.

Benzer rakamları maalesef Florida eyaleti için söylemek mümkün değil çünkü 19 Haziran’da +3,822 yeni vaka tespit edilirken 43 kişi hayatını kaybetti ve 20 Haziran 2020’ye baktığımızda ise yine +4,049  kişinin covid-19 hastası olduğu, 40 kişinin de hayatını kaybettiği görüldü.

Yeni salgın merkezi Florida olabilir!

Bu durum Florida sıcakların gelmesi ve vatandaşlarının sahillere, denizlere akın etmesi nedeniyle vakaların arttığını gösteriyor. İlerleyen günlerde vaka sayılarında ve ölümlerde artışın daha çok olması bekleniyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu