Dünya

İzlanda’da 5 defa 5’in üzerinde deprem hissedildi

İzlanda'nın kuzey bölgesinde yaşayan insanlar bugün 5 tane büyük deprem ile sarsıldı. Kimseye bir şey olmazken ufak çaplı maddi hasarlar meydana geldi.

Jodd.net Dünya – İzlanda’da 20 Haziran 2020’de öğleden sonra 3.20’den sonra art arda depremler meydana geldi. Depremlerin çoğunluğu 5 şiddetinden büyük olup, aralarda artçı daha küçük sarsıntılar da hissedildi.

Ard arda depremler yaşandı

Meydana gelen depremlerin bölgeleri farklı olsa da küçük bir ülke olan İzlanda’da bu durum korkuya neden oldu. Cuma gününden başlayan sarsıntılar ortalama olarak 3 şiddetindeki sarsıntılarla devam ediyordu. Cumartesi günü öğleden sonra 5.2 ile başlayan deprem serisi 5.6, 5.4, 5.7, şeklinde devam etti.

  • Akureyrarkaupstasur şehrinde 5.2
  • Hrunamannahreppur 5.6
  • Fjallabyggð 5.4
  • Veðurstofa 5.7
  • Siglufjörður 5.7
  • Jarðskjálfta 4.1

Son yapılan paylaşımlara göre kimseye bir şey olmadı. İzlanda’nın kuzeyinde meydana gelen depremler ile alakalı sahile 20 km uzaklıkta, denizin içinde meydana geldiği ifade edildi.

Polis: Herşey kontrol altında

Bölge polisi, öğleden sonra olmasının iyi olduğunu çünkü bu saatlerde insanların büyük çoğunluğunun dışarıda olduğunu ve büyük paniğe neden olmadığını ifade etti.

Editör: Salih Yıldız

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu