Yerli Otomobil TOGG Hakkında Bilinmeyenler

Yerli Otomobil Hakkında
Yerli Otomobil Hakkında

Son zamanlarda gündemden düşmeyen konulardan biri olan yerli otomobil konusu hakkında bizler okurlarımız için araştırmalar yaptık ve kafarlardaki bir çok soruya bu yazımızda son vereceğiz. Bütün merak edilenler ve bilnmmeyenleri ile yapmış olduğumuz araştırma sonucu elde ettiğimiz verilere göre sizlerle fiyatı ve özellikleri hakkında bilgiler paylaşacağız. İsterseniz sizleride daha fazla merakta bırakmadan gelin hep beraber bakalım yerli otomobilin genel bakışına ve hakkında yapılan yarumlar nellerdir.

Yerli Otomobil Hakkında
Yerli Otomobil Hakkında

Büyüklerimiz çok iyi bilirde gençlerin bazıları bilmez belki bilmeyenler için kısa bir şekilde 1941 yılında yani bundan 58 yıl önce ülkemizde mühendizlerimiz tarafından 4.5 ay gibi kısa sürede 4 adet üretilen Devrim arabaları tanıtım için Eskişehirden Ankara’ya getirilmesi için buharlı trene bindirilmiş ve arabanın benzin deposu boşaltılmıştır trenden çıkan kıvılcımdan dolayı zarar gelmesin diye Ankara’ya sağ salim gelmiştir. Dönemin cumhurbaşkanı test sürüşü için arabaya binmiştir ama içine benzin konulmamıştır bunun üzerine araba yolda kalmıştır. Bütün bu olanların sonucunda üretime başlamadan rafa kaldırılmıştır. Bu olaydan 58 yıl sonra yani bugün Devrim arabaları yerine ülkemiz devrin arabalarının tanıtımını yapmıştır. Gelin bakalım özellikleri ve fiyatı nelerdir.

Yerli Otomobil Hakkında
Yerli Otomobil Hakkında

Şimdilerde 3 çeşiti tanıtılan aracın 2022 de 5 farklı modelle üretilmesi beklenmektedir. Tasarımı ile izleyenleri büyüleyen otomobil 300 km ve 500 km menzilli olmak üzere iki şekilde üretilmesi planlanmaktadır.

Yerli Otomobil Hakkında
Yerli Otomobil Hakkında

Diğer avantajlarından biri ise hızlı şarj olma durumudur bu araçlar hızlı şarj özelliği ile 30 dakikada erken şekilde şarj olacak ve diğer elektirikli araçlara göre baya ileride bir özelliktir. Rakiplerine göre hızlı şarj etme özelliği bu yerli otomobili üst sıralara taşınması beklenmektedir.

Yerli Otomobil Hakkında
Yerli Otomobil Hakkında

Tanıtım gecesinde altı çizilen özelliklerden bir tanesi ise yürüyen bilgisayar olmasıdır bu ne demek diyenlere cavap ise yani bu arabanın içindeyken evinizi kontrol edebileceksiniz ve arabanızın sıcaklığını evinize adepte edebileceksiniz yada arabanızda dinlediğiniz şarkıyı evinizde devam ettirebileceksiniz.

Yerli Otomobil Hakkında
Yerli Otomobil Hakkında

Dünyada elektirikli araba modelleri daha yeni iken Türkiye bu araçlarla Elektirikli araba piyasasına bomba gibi girdi daha önce yakıtla çalışan araçların piyasasına girmedi çünkü orada taşlar oturmuştur bundan 10 yada 15 sene sonra yakıtla çalışan arabalar artık kalmayabilir o yüzden elektirikli araba piyasasında en öncelerden  biri olmak pazarda yerimizi güçlendirecektir.

Yerli Otomobil Hakkında
Yerli Otomobil Hakkında

Yerli Otomobil için Bursa da 1.000.000 metre karelik alana fabrika yapılması beklenirken bunun 2022 yılında bitmesi beklenmektedir. 4.000 insana iş alanı sağlaması beklenen fabrikada senede 175.000 araç çıkması beklenmektedir.

Yerli Otomobil Hakkında
Yerli Otomobil Hakkında

Yerli otomobilin fiyatı ise şuan ki fiyatlar ile 130.000 ile 200.000 TL arasından değişmesi beklenmektedir. Tabi 2022 yılında kur oranının artması yada düşmesi sonucunda fiyatların değişebileceği söylenmektedir.

Arkadaşlar sizlerin bu konu hakkında bilginiz varsa bu konu hakkındaki bilgilerinizi yada bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu konu hakkındaki meraklarınızı alt tarafta bulunan yorum kısmından paylaşarak bizler ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
Yerli Otomobil TOGG Hakkında Bilinmeyenler
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!