Yerel Haberler

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde karantina sayıları artıyor!

Her gün onlarca ev karantinaya alınırken, vatandaşlar tedbirlere uymamaya devam ediyor..

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde son günlerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle birçok ev karantina altına alınmaya başlandı. Güvenlik güçlerinin evin kapısına çektikleri ‘GİRİLMEZ, KARANTİNADADIR’ ibareli bantları artık her mahallede görebiliyorsunuz.

Son olarak Suruç’a bağlı Aligör köyünde 2 ev karantinaya alınmış, evdeki bireylerin dışarıyla olan temasları kesilmiştir. Hastanelerde yer kalmadığından dolayı evlerde kalmaları, tedavilerinin evlerde devam etmesi doktorlar tarafından tavsiye ediliyor.

Durumu çok ağır olan hastalar acile kaldırılarak, yoğun bakıma alınıyor. Havaların sıcak olması, düğün mevsiminin başlamasıyla birlikte Urfa’nın her bölgesinde artan vakalar korkutmaya devam ediyor.

GÜVENLİK GÜÇLERİ DENETİME BAŞLADI

Vaka sayılarındaki artışla birlikte emniyet güçleri ve jandarma ekipleri Suruç’un birçok noktasında esnaflara denetim yaptı. Vatandaş konuyla alakalı bilgilendirilirken, kurallara uyarıldıkları halde uymayanlara da ceza kesildi.

SALİH YILDIZ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu