Yerel Haberler

Suruç sokakları grafiti çalışmalarıyla yenileniyor

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinin sokakları duvar yazıları ile süslendi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde, kentin çehresini değiştirmek amacıyla Suruç Belediyesi tarafından ilçe genelinde temizlik, bakım ve onarım çalışmaları başlatıldı. Eskimiş duvarlar belediye ekiplerince boyanarak, grafiti ile süslendi.

Dikili mahallesinde bulunan 1 milyoncular çarşısı olarak bilinen yerde çalışmalara başlayan Suruç Belediyesi, sokakları boyayarak, bir birinden güzel resimler ve yazılarla süslemeye başladı.

Suruç Kaymakamı ve aynı zamanda kayyum atanmış olan belediyenin de başkanı olan Kenan Aktaş, suruçlularla birlikte grafiti çalışmalarını yakından inceledi.

Esnaf ile de sohbet yapan Kaymakam Aktaş, ilçenin en yoğun olan bir milyoncular çarşısında yayalaştırma ve onarım çalışmalarının neredeyse bittiğini söyledi. Kaldırımların genişletildiği, parke taşlarının yenilendiği ve kışın biriken su göletlerinin artık olmaması için su kanallarının oluşturulduğu ifade edildi.

Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş grafiti çalışmaları
Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş grafiti çalışmaları

Suruçlu vatandaşlar grafiti çalışmalarını yakından takip edip, Suruç Kaymakamı Kenan Aktaş’a teşekkür ettiler.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu