Yerel Haberler

Şanlıurfa’da 14 günde 2200 ev karantinaya alındı

Urfa'da karantina kurallarına uymayan 30 kişiye toplamda 100 bin liraya yakın ceza kesildi

Türkiye’de koronavirüs tam kontrol altına alınmış, herşey normale dönmeye başlamış derken havaların ısınmasıyla rehavete kapılan vatandaşların tatil bölglerine akın etmesi, kalabalık ortamalara karışması, düğünlere gitmesi derken özellikle güneydoğu anadolu illerimiz başta olmak üzere Türkiye’nin genelinde yeniden bir artış gözlemlendi.

Şanlıurfa’da bu illerimizden biridir. Türkiye’de en çok vaka artışının görüldüğü Şanlıurfa’da son 2 hafta içerisinde 2200 ev karantina altına alınırken, maalesef vatandaşlar maske kullanma zorunluluğuna riayet etmeyerek virüsün yayılma hızını arttırmaktadır.

Şanlıurfa Valiliğinin emriyle denetime çıkan sağlık ekipleri, polis ve jandarma ekipleri karantinada olması gereken kişileri teftiş etti. Hem sağlık durumlarını kontrol etmek hem de karantina kurallarına uyup uymadıklarını görmek adına yapılan denedimlerde 30 kişi karantinaya uymadığı gerekçesiyle ceza kesildi.

100 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

Toplamda 1100’e yakın evi ziyaret eden görevliler 30 kişinin evde olması gerektiği karantina döneminde evde olmadığından dolayı yaklaşık 100 bin liralık para cezasıyla cezalandırıldı ve yeniden karantinaya alınması sağlandı.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu