Yerel Haberler

Sulama kanalı tedbirsizliği 3 kardeşin canını aldı

Şanlıurfa'da 3 kardeş sulama kanalında boğularak can verdi

Şanlıurfa’da bulunan sulama kanallarının etrafında alınmayan güvenlik önlemleri nedeniyle insanlar hayatını kaybetmeye devam ediyor. Bugün 3 kardeşin içinde bulunduğu bir otomobilin sulama kanalına düşmesi sonucu  3 kardeş de can verdi.

Aracı kullanan 23 yaşındaki büyük kardeş Abdulaziz Bakış ve kardeşleri markette alışveriş yaptıktan sonra, eve döndükleri esnada aracın kontrolünü kaybetmesi sonucu düştüğü sulama kanalında yoğun kurtarma çalışmalarına rağmen kurtarılamadılar.

3 kardeşin de boğularak can verdiği olayda, arama kurtarma ekipleri, kardeşlerin cansız bedenini ailelerine teslim ettiler. Yakınları konuyla alakalı yaptıkları açıklamada acılarının büyük olduğunu ve urfalı yetkililerin sulama kanalları ile alakalı artık bazı önlemleri almaları gerektiğini hatırlattı.

Abdulaziz Bakış Şanlıurfa kaza
Abdulaziz Bakış Şanlıurfa kaza

Kazayı yapan kişilerin Şanlıurfa MHP milletvekili adaylarından Halil Bakış’ın yeğeni ve İsmail Bakış’ın çocukları olduğu anlaşıldı. Vefat eden kardeşlerden Zeynep Bakış 10 yaşında, Sara Bakış ise 8 yaşındaydı.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu