Dünya

New York şehrinde okullar 10 gün geç açılacak

Amerika'da korona vakalarında düşüş yaşanırken New York'ta okulların 10 gün geç açılacağı belirtildi

Dünya genelinde koronavirüsten en çok etkilenen ülke olan Amerika’da vaka sayılarında azalmalar olsa da tehdit halen devam ediyor. Yaklaşık 2 ay öncesine kadar Amerika’da salgının merkezi olan New York’ta günlük vaka sayıları uzun bir süredir 1000’in altında kalmaya devam ederken Kaliforniya, Florida, Teksas gibi eyaletlerde vaka sayılarında ciddi artışlar yaşanmıştı.

Amerika’nın New York eyaletinde 1 milyondan fazla öğrenci 10 Eylül 2020’de okula dönmeye hazırlanırken New York City Belediye başkanı Bill De Blasio, öğretmenlerin sağlık güvenliği açısından okulların 11 gün geç açılması kararının alındığını açıkladı.

Yeni alınan karar doğrultusunda okullardaki güvenlik önlemleri üst seviyelere çıkarılırken hybrid model eğitim ile devam edilmesi kararı alındı. Buna göre New York City’de yaşayan milyonlarca öğrenci 21 Eylül 2020’den itibaren 2020-2021 eğitim öğretim yılına başlayacaklar.

Benzer şekilde birçok eyalette eğitim hem uzaktan hem de yüz yüze yapılacaktır. Yoğunluğu hafifletmek amacıyla haftanın 2 günü sınıfın yarısı, 2 günü diğer yarısı okula gidecektir. Bu kural her eyalette ve şehirde aynı olmasa da genel olarak okullarda hybrid model uygulanacaktır.

HALİL KILIÇ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Halil Kılıç

Amerika'ya green card kazanarak gelenlerden biri de benim. Jodd Haber'de göçmenlik ve green card yani çeşitlilik vizesi ile alakalı birçok konu hakkında bilgi vermekteyim. Sorularınız olursa sormaya çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu