Dünya

Donald Trump teşvik paketini imzalamadı

Donald Trump koronavirüs teşvik paketi ile alakalı twit attı New York Borsası çöktü.

Amerikan başkanı Donald Trump, koronavirüs nedeniyle halka ve küçük işletmelere verilmek üzere üzerinde tartışılan 2. teşvik paketi ile alakalı olarak bugün Twitter üzerinden bir açıklama yaparak imzalamadığını belirtti.

Yeni tip koronavirüse karşı işlerini kaybedenlere destek vermek amacıyla daha önce hayata geçirilen teşvik paketinin devamı niteliğindeki 2. teşvik paketi ile alakalı olarak bugün Twitter üzerinden demokratlarla anlaşamadıkları için paketi imzalamadığını söyledi.

Geçtiğimiz gün eşi Melanie Trump ile birlikte hastaneye kaldırılarak koronavirüs tedavisi görmeye başlayan ABD Başkanı Donald Trump, aylardır demokratlarla teşvik paketinin tutarında anlaşamadıklarını söyledi.

Temsilciler meclisi başkanı Nancy Pelosi’nin 2.4 trilyon dolarlık yardım paketinin demokratların oy kaybettiği bölgelerde daha çok oy alması için öne sürüldüğünü söyleyen Trump, kendilerine oy aldığı bölgelerden oylarını kaybetmemek için oldukça makul bir tutar olan 1.6 trilyon dolarda karar kılınması gerektiğini söyledi. Aylardır bu tutarda bir türlü anlaşamadıkları için öneriyi reddettiğini ve genelgeyi imzalamadığını söyledi.

Seçimlerden sonra işini kaybedenlere ve işletme sahiplerine daha çok yardım yapacaklarını söyleyen Trump, Amerika’da ekonominin gittikçe iyileştiğini, birçok ülkeye göre önde olduklarını ve Amerika’nın başka ülkelere örnek olduğunu söyledi.

Donald Trump’ın Twitter üzerinden yaptığı bu açıklama sonrasında New York Borsası (NYSE) ciddi düşüş yaşayarak günü kapattı. Bu durumunun ikinci ekonomik çöküş olacağı konuşuluyor.

HALİL KILIÇ / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Halil Kılıç

Amerika'ya green card kazanarak gelenlerden biri de benim. Jodd Haber'de göçmenlik ve green card yani çeşitlilik vizesi ile alakalı birçok konu hakkında bilgi vermekteyim. Sorularınız olursa sormaya çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu