Yerel Haberler

Çiftçilerin dikkatine! 2020 Sulama borçları itiraz süresi bitiyor!

Yılın sonuna doğru yaklaşırken devlet, faturaları göndermeye başladı. Borçların ödenmesini istediği meslek gruplarından biri de çiftçilerdir. 2020 yılının sonuna yaklaştıkça özellikle güneydoğu ve doğu anadolu bölgelerinde olan çiftçilere faturalar gönderilmeye başlandı.

Kimi vatandaşlar borçlarının fazla geldiğini düşünerek faturalara itiraz ediyor. Devlet bu konuda vatandaşlara bir zaman tanımıştır ve 2020 yılının sonunda bu süre bitmektedir. Bu nedenle bütün çiftçilerin sulama faturalarını kontrol etmeleri fazla para ödememeleri için iyi olacaktır.

Muhtarlığa giderek sizin adınıza gelen içmelere bakınız. İyice inceleyiniz ve varsa bir fazlalık itiraz ederek, düzeltilmesini talep ediniz. Birçok çiftçi tarlasını sulamadığı, ekmediği halde kendisine sulama faturasının geldiğini söyleyerek itiraz dilekçesi hazırlamış durumda.

ZEYNEP KAPLAN / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu