Yerel Haberler

Suruç sulama birliğine gelecek partisi ilçe başkanlığından çağrı

Gelecek Partisi Suruç ilçe başkanı Fehmi Laçin, sulama birliğine çiftçilerin mağdur olmaması için çağrıda bulundu.

Birçok bölgede olduğu gibi Şanlıurfa’da da bu yıl yağışsız bir sene oldu. Birçok çiftçi yağmur yağmadığından dolayı ekinlerinin akıbetinden endişe ederken kimisi de tarlasını boş bırakmak zorunda kaldı.

Gelecek Partisi Suruç İlçe Başkanı Fehmi Laçin, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamada konuya dikkat çekerecek bölgede sulamayı kontrol eden sulama birliğine çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda çiftçilerin mağdur olduğu, yağışsız geçen bir yılda çiftçilerin mağdur olmaması için suyun bırakılması gerektiği vurgulandı.İşte yapılan açıklamanın tamamı..

Suruç sulama birliğine çağrı

Suruç ovasında pamuk ekimi, değişen hava şartlarına bağlı olarak her yıl 1 Nisan ile 15 Nisan arasında yapılmaktadır. Malum olduğu üzere 2021 yılında yeterince yağış alamadığımızdan dolayı pamuk ekimi için arazilerde yeterince Tav oluşmadı. Ekilen pamukların sakat çıkmaması için Tav gerektiğinden dolayı sulama yapılması gerekiyor.

Çiftçilerimizin pamuk başta olmak üzere diğer ürünlerini de zamanında ekebilmeleri ve mağdur olmamaları için Suruç ilçemizin sulama birliğine çağrıda bulunuyorum. Gelecek Partisi Suruç ilçe başkanlığı olarak tüm çiftçilerimize bereketli bir yıl olmasını diliyorum.

Recep Uysal / jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Recep Uysal

Harran Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra birçok işsiz üniversiteli gibi ben de uzun yıllar KPSS ile uğraştım, iş ararken kendimi haber sitelerinde editör olarak buldum. Şimdilerde Jodd.net'te güncel sağlık ve diyet konuları hakkında bilgiler aktarmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu