Dünya

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in Instagram paylaşımı olay oldu!

Avrupanın en genç başbakanı olma sıfatını taşıyan Sanna Marin (35) bir oyun parkında çektiği fotoğrafı instagramda paylaşınca takipçileri ikiye bölündü

10 Aralık 2019’da Finlandiya’nın seçilmiş başbakanı olan 35 yaşındaki Sanna Marin’in bugün instagram üzerinden paylaştığı fotoğraf ülkesinde gündem oldu. Finlandiya Sosyal Demokrat Partisinden aday olan genç siyasetçi, avrupanın en genç başbakanı olarak da tarihe geçmiş ve 2 yıl önce gündemi epey işgal etmişti.

Geçtiğimiz sene evlenmiş olsa da Emma adında 2018 yılında doğurduğu bir kızı vardır. Kendisi ile alakalı eşcinsel bir ailenin çocuğu olduğunu söylüyor. Ailesindeki üniversiteye giden tek kişi olduğunu da belirten Sanna Marin’in önceki görevi ise ulaştırma ve haberleşme bakanıydı.

Sanna Marin'in parkta uzanarak çektiği fotoğraf
Sanna Marin’in parkta uzanarak çektiği fotoğraf

Sanna Marin, paylaştığı fotoğrafa “Oyun alanında vakit geçirmenin en iyi yolu” notunu paylaştı. Bu fotoğrafa yaklaşık 500 bin takipçiden beğenenler olduğu gibi eleştirenler de oldu. Birçok kişi çok güzel olduğu minvalde yorumlar yaparken kimisi de bir başbakan için ciddiyetsiz bir fotoğraf olmuş yorumunda bulundu.

Sanna Marin'in parkta çektiği fotoğrafa türk yorumları
Sanna Marin’in parkta çektiği fotoğrafa türk yorumları

Fotoğrafa yorum yapanlar arasında Türkler de bulunuyor. Genelde başbakanım olarak yorum yapan Türkler, Finlandiya’da yaşamak için Sanna Marin’e ricada bulunmuşlar.

Yakup Kaplan / www.jodd.net

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu