Stres tipi idrar kaçırma nedir? İdrar kaçırma çeşitleri nelerdir?

İdrar kaçırma ile alakalı olarak en çok merak edilen idrar kaçırma çeşitleri nelerdir konusuyla alakalı detaylı bir içerik hazırladık. Burada stres tipi idrar kaçırma nedir ana başlığı ile birlikte stres çiş yapar mı, idrar kaçırma ilacı var mıdır gibi konuları inceledik. İşte detaylar...

featured

Bu haberin detaylarında stres tipi idrar kaçırma ile alakalı detayları bulacaksınız. Ayrıca “idrar kaçırma çeşitleri”, “hangi durumlarda insan idrarını tutamaz” gibi konuları da alt başlıklar halinde inceleyeceğiz. Dilerseniz öncelikle stres tipi idrar kaçırma nedir sorusuna cevap vererek başlayalım.

Stres tipi idrar kaçırma nedir?

Bu tip idrar kaçırma genellikle en çok karşılaşılan bir idrar kaçırma türüdür. Bunun da nedeni idrarın kaçmasını engelleyen kasların öyle veya böyle zarar görmesidir. Erkeklerde ve kadınlarda görülebilir. Zarar gören kasların tıbbi terminolojisi de sfinkter kaslarıdır.

Bu tip idrar kaçırma genellikle karın içi basıncının artmasıyla birlikte meydana gelir. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse öksürme, hapşırma, çok gülme, ani hareket ederek ayağa kalkma gibi durumlarda görülebilir.

Stres çiş yapar mı?

Buradan şöyle bir sorunun cevabını da merak edebilirsiniz: Stres çiş yapar mı?

Evet. Stres insanlarda çişin gelmesine neden olabilir. Özellikle ileri yaşlarda kasların artık görevlerini yerine getirmemesiyle birlikte bu tarz sorunların görülmesi mümkündür. Tabii bunun tedavisi de vardır. Doktorlar genellikle 2-4 hafta süren bir ilaç tedavisinin ardından insanların sağlığına kavuşmasına vesile olabiliyorlar.

Aşağıda paylaştığım ilgili haber bağlantısı, idrar kaçırma nedeniyle tedavi gören hastalara uygulanan bir reçeteli ilaçtır. Dilerseniz detaylı bilgi için tıklayıp, inceleyebilirsiniz.

thumbnail
İlişkili Haber
Nexetin nedir? Nexetin kullananlar yorumları

İdrar kaçırma çeşitleri nelerdir?

Yukarıda söylediklerimin üzerine bir de idrar kaçırma çeşitleri nelerdir sorusuna cevap verip sözlerimi noktalamak istiyorum. Aşağıda bazı idrar kaçırma tiplerini görebilirsiniz:

  1. kalıcı üriner inkontinans
  2. stres tipi
  3. sıkışma tipi
  4. mix (karışık) tip
  5. noktürnal enürezis (uykuda idrar kaçırma)
  6. fonksiyonel tip
  7. taşma tipi

Yukarıda anlattığım çoğu şey 2. sırada yer alan stres tipi idrar kaçırma türüne örnektir. Diğer konular için sitemizde arama yapabilir ya da Google’a başka konularda danışabilirsiniz.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
Stres tipi idrar kaçırma nedir? İdrar kaçırma çeşitleri nelerdir?
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!