Barbaros Hayreddin dizisi neden bitti diye düşünebilirsiniz!

Barbaros Hayreddin dizisi ile alakalı yakında "barbaros hayreddin neden bitti" ya da "barbaros hayrettin final mi yaptı" diye Google ya da Bing arama motorlarına sormaya başlayabilirsiniz. Peki neden? İşte dizinin final yapma nedeni..

featured

Osmanlı Devleti’nin gelmiş geçmiş en büyük kaptanı, Barbaros Hayrettin Paşa, nam-ı diğer Kaptan-ı Derya ile alakalı olarak TRT geçtiğimiz yıl “Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı” adında bir dizi yayınlamıştı. Doğrusunu söylemek gerekirse oldukça kaliteli ve güzel bir diziydi fakat izleyici tarafından beğenilmemiş olacak ki erken final yapma kararı aldılar.

Bu sene Barbaros Hayreddin Paşa’nın hayatından bir kesitin anlatıldığı “Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı” dizisi de önümüzdeki hafta 17. bölümü ile ekranlara gelecek. Fakat öyle görünüyor ki bu sezon sonunda barbaros hayreddin dizisi de final yaparak ekranlara veda edecek.

Şimdiden bu dizinin hayranlarını uyarmak istiyorum. Reytinglerde istenilen sonucu elde edemeyen barbaros hayreddin dizisi ile alakalı önümüzdeki sezon yeniden yayınlanmazsa “barbaros hayreddin neden bitti” diye merak etmesinler.

Bunun nedeni hem Türkiye’nin gündeminin değişmiş olması, hem siyasi atmosfer, bir de -maalesef- çok büyük bir felaket olan deprem ile birlikte birçok dizi erken final yapmak zorunda kalıyor. Barbaros Hayreddin dizisi de bunlardan biridir.

Barbaros Hayreddin 17. Bölümde Neler Olacak?

Barbaros Hayreddin, Himara’yı ele geçirmek için Maria’dan söz aldıklarını ve Maria’nın çaresizlik içinde bunu yapmak zorunda kaldığını duymuştur.

Himara’nın kazanılması için Şarlken ve Dorya’dan vazgeçmek gibi cesur bir karar alırken, Pargalı İbrahim Paşa, Şahsuvar’la birlikte Çeribaşı olayını çözmek için hareket etmeye devam etmektedir.

Barbaros Hayreddin, Luna’nın Ada haritasını Payitaht’a getirdiğini ve haritayı Piri Reis’e çözmesi için orada bıraktığını öğrendiğinde, hemen geri dönmeleri gerektiğine karar verir. Şarlken’in de Piri Reis’e ulaşmak istediğinden habersizdir.

Piri Reis’in bir askeri kaybolduğunu öğrenmesi, tüm hazırlıklarının ifşa olmasından endişe etmesine sebep olurken, Pargalı İbrahim Paşa, Kanuni Sultan Süleyman’a verilecek hesap nedeniyle zor bir durumda kalmıştır. Bu durumdan kurtulmak için Luna ile birlikte Barbaros Hayreddin aleyhinde bir plan yapar.

Kanuni Sultan Süleyman tarafından Kaptan-ı Derya olarak atanan Barbaros Hayreddin, zorlu bir görevde kendisini bulur.

Akdeniz’deki tüm çalışmaları bilen askerini bulmak için emir verirken, aradıkları askerin Dorya tarafından ele geçirildiği ve Luna’nın da işin içinde olduğu gerçeğinden habersizdirler. Bunun yanı sıra, Pargalı İbrahim Paşa’nın Luna ile kurduğu tuzakla da yüzleşmek zorunda kalacaktır.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
Barbaros Hayreddin dizisi neden bitti diye düşünebilirsiniz!
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!