Dünya Sağlık Örgütü: COVID-19 vakaları artıyor, salgın olabilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüs (Covid-19) vakalarının tüm dünyada yükselmesiyle, kuzey yarımkürenin özellikle risk altında olduğunu bildirdi.

featured

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) COVID-19 salgını ile alakalı yeni açıklamalar paylaştı. DSÖ tarafından yapılan açıklamada, dünya genelindeki Covid-19 vakalarında hızlı bir artış olduğu belirtildi.

Özellikle kuzey yarımküredeki yükselişin normal olmadığı ifade edildi. DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bir online basın toplantısında mevcut enfeksiyon seviyelerine dair eksik veri bulunduğuna işaret etti.

Tedros, kışın yaklaşmasının özellikle Avrupa ülkelerinde Covid-19 vakalarında belirgin bir artışa neden olabileceği konusunda uyardı. Omikron alt varyantı EG.5‘in ve BA.2.86 alt varyantının yükselişte olduğunu dile getirdi.

DSÖ yetkilisi Maria Van Kerkhove da, mevcut Covid-19 aşılarının yeni varyantlara karşı koruma sağladığına vurgu yaptı. Kışın kapalı alanlarda geçirilen zamanın hava yoluyla bulaşan virüslere yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Bu arada, Almanya’da kış aylarında olası bir vaka artışına karşı hazırlık yapılıyor. Biontech ve Novavax firmalarından yeni varyantlara uyumlu aşıların üretimini arttırarak stokları güçlendiriliyor.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
Dünya Sağlık Örgütü: COVID-19 vakaları artıyor, salgın olabilir
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!