Sosyal, Haber, Galeri ve Bilgi

Amerika Vatandaşı Koronavirus nedeniyle öldü

Güncel rakamlara göre koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 910’a ulaştı. Sadece dün, 1 gün içerisinde ölen kişi sayısı 86 olup bunlardan bir tanesi de amerikan vatandaşıydı. Bu veriye göre ilk defa bir amerikan vatandaşı virüs nedeniyle vefat etti.

Tüm dünyayı tehdit eden coronavirus ile alakalı her geçen gün acı haberler artıyor. Son olarak Çin’in Wuhan kentinde meydana gelen coronavirus nedeniyle Çin’de bulunan bir amerikan vatandaşı da hayatını kaybetti.

Dün açıklanan resmi rakamlara göre sadece 1 günde 86 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Henüz Amerika’da yayılmamış olsa da birçok uluslararası havaalanında koronavirüsü taşıyan kişilere rastlanıldı.

Bu nedenle birçok uçak karantina altına alınırken bazı yolcular da ivedi bir şekilde tedaviye alındı.  Son olarak New Jersey eyaletinde bulunan Newark Havaalanında bir kişi şüphelenilerek karantinaya alındı.

Amerika’nın Çin Büyükelçiliği yapmış olduğu basın açıklamasında bir vatandaşlarının Wuhan’da bulunan bir hastanede hayatını yapılan tüm işlemlere rağmen kaybettiğini ifade etti.

910 Kişi Hayatını Kaybetti

Son güncel rakamlara göre coronavirus bulaşmış insan sayısının 40,553 olduğu ve bunlardan 910 tanesinin hayatını kaybettiği bilinmektedir. Virüs bulaştığı halde kurtarılan insan sayısı ise şimdilik 3,324’tür.

Kaynak https://www.worldometers.info/coronavirus/
Bunları da beğenebilirsiniz

KONUYA YORUM YAP!

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacktır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanırız. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Accept Read More