Dünya

Amerika Vatandaşı Koronavirus nedeniyle öldü

Tüm dünyayı tehdit eden coronavirus ile alakalı her geçen gün acı haberler artıyor. Son olarak Çin’in Wuhan kentinde meydana gelen coronavirus nedeniyle Çin’de bulunan bir amerikan vatandaşı da hayatını kaybetti.

Dün açıklanan resmi rakamlara göre sadece 1 günde 86 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Henüz Amerika’da yayılmamış olsa da birçok uluslararası havaalanında koronavirüsü taşıyan kişilere rastlanıldı.

Bu nedenle birçok uçak karantina altına alınırken bazı yolcular da ivedi bir şekilde tedaviye alındı.  Son olarak New Jersey eyaletinde bulunan Newark Havaalanında bir kişi şüphelenilerek karantinaya alındı.

Amerika’nın Çin Büyükelçiliği yapmış olduğu basın açıklamasında bir vatandaşlarının Wuhan’da bulunan bir hastanede hayatını yapılan tüm işlemlere rağmen kaybettiğini ifade etti.

910 Kişi Hayatını Kaybetti

Son güncel rakamlara göre coronavirus bulaşmış insan sayısının 40,553 olduğu ve bunlardan 910 tanesinin hayatını kaybettiği bilinmektedir. Virüs bulaştığı halde kurtarılan insan sayısı ise şimdilik 3,324’tür.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu