Sosyal, Haber, Galeri ve Bilgi

Koronavirüs Araştırmaları için Bill Gates’ten Rekor Bağış

Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Mellinda Gates’in sahibi oldukları vakıf tarafından Çin’den yayılan koronavirüsün araştırılması, geliştirilmesi için 100 milyon dolarlık rekor bir bağış yapıldı.

Yapılan açıklamada Bill Gates’in sahibi olduğu kurum tarafından virüsün teşhil edilmesi, ölümcül virüsün karantina süreci ve tedavi çalışmaları için 100 milyon dolarlık bir bağış yapıldı. Geçtiğimiz hafta yine Bill Gates tarafından 10 milyon dolarlık bir bağış yapılmıştı.

Bağışlanan paranın yüzde 60’nın virüsten etkilenmiş olan bölgelerde insanların daha temiz ortamlarda tedavi olması ve gerekli teknik desteğin verilmesi için verildiği, yüzde 20’nin Güney Asya ve Afrika’nın bir bölgesinde bulunan hastalıklardan korunma için ve geriye kalan yüzde 20’nin ise teknik destek için harcanağı belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütüne Aktarılacak

Bahsi geçen paranın dünya sağlık örgütüne aktarılacağı vurgulandı. Ayrıca Gates Vakfının CEO’su konuyla alakalı olarak insanları korkutmak yerine Bilim’i iyi kullanıp bu sorunu atlamak gerektiği vurgusunu yaptı. İnsanları korkutmanın bir işe yaramayacağını ve tüm gücümüzle antivirüs bulmak için çalışmamız gerekiyor sözlerini kullandı.

Bunları da beğenebilirsiniz

KONUYA YORUM YAP!

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacktır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanırız. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Accept Read More