Dünya

Koronavirüs Araştırmaları için Bill Gates’ten Rekor Bağış

Yapılan açıklamada Bill Gates’in sahibi olduğu kurum tarafından virüsün teşhil edilmesi, ölümcül virüsün karantina süreci ve tedavi çalışmaları için 100 milyon dolarlık bir bağış yapıldı. Geçtiğimiz hafta yine Bill Gates tarafından 10 milyon dolarlık bir bağış yapılmıştı.

Bağışlanan paranın yüzde 60’nın virüsten etkilenmiş olan bölgelerde insanların daha temiz ortamlarda tedavi olması ve gerekli teknik desteğin verilmesi için verildiği, yüzde 20’nin Güney Asya ve Afrika’nın bir bölgesinde bulunan hastalıklardan korunma için ve geriye kalan yüzde 20’nin ise teknik destek için harcanağı belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütüne Aktarılacak

Bahsi geçen paranın dünya sağlık örgütüne aktarılacağı vurgulandı. Ayrıca Gates Vakfının CEO’su konuyla alakalı olarak insanları korkutmak yerine Bilim’i iyi kullanıp bu sorunu atlamak gerektiği vurgusunu yaptı. İnsanları korkutmanın bir işe yaramayacağını ve tüm gücümüzle antivirüs bulmak için çalışmamız gerekiyor sözlerini kullandı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu