Dünya

Coronavirus nedeniyle yüz maskeleri yok satıyor

Çin’de başlayıp tüm dünyada korkuya ve paniğe neden olan koronavirüs ile alakalı olarak her geçen gün gelen haberler insanı üzmeye ve daha çok korkmasına neden oluyor. Son olarak gelen bilgilere göre bu virüs nedeniyle ölen kişi sayısı 1500’ü geçti.

Literatüre 2019-nCoV olarak geçen koronavirüs Amerika’nın değişik bölgelerinde onlarca defa göründü ve tedbirler alındı. İlginç olan kısım ise coronavirüsten korunma nedeniyle satılan yüz maskelerinin yok satması ve fiyatlarındaki fahiş artış.

Amerika’nın dev alışveriş sitesi amazon.com ve ebay.com’da normalde 10 tanesi $2’a satılan bu maskeler virüs nedeniyle hem bulunamıyor hem de tanesi $10 – $15 dolardan satılıyor. Bu maskeden satın almak istiyorsanız artık yerel eczanelere giderek adınızı sıraya yazdırmanız gerekiyor.

Yeni mallar geldiği zaman eczanedeki görevliler sizi arayarak siparişinizi gelip alabileceğinizi söylüyorlar. Dünyanın birçok bölgesine sıçrayan bu virüsün antivirüsü ile alaklaı çalışmalar tüm hızılıya devam ediyor.

Son olarak Bill Gates’in sahibi olduğu Microsoft vakfı tarafından bu virüsün araştırılması, gerekli tedavinin bulunması, virüsten etkilenen insanlara yardım ve ihtiyaç malzemelerinin temini için 110 milyon dolarlık bir yardım yapılmıştı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu