Sosyal, Haber, Galeri ve Bilgi

Coronavirus nedeniyle yüz maskeleri yok satıyor

Koronavirüsten bir nebze olsun korunmak amacıyla satın alınan yüz maskeleri hem bulunamıyor hem de yüksek fiyatlardan satılıyor. Virüsten önce onlarcasını 1-2 dolara satın alabiliyorken şimdi tanesini 10-15 dolara alıyorsunuz.

Çin’de başlayıp tüm dünyada korkuya ve paniğe neden olan koronavirüs ile alakalı olarak her geçen gün gelen haberler insanı üzmeye ve daha çok korkmasına neden oluyor. Son olarak gelen bilgilere göre bu virüs nedeniyle ölen kişi sayısı 1500’ü geçti.

Literatüre 2019-nCoV olarak geçen koronavirüs Amerika’nın değişik bölgelerinde onlarca defa göründü ve tedbirler alındı. İlginç olan kısım ise coronavirüsten korunma nedeniyle satılan yüz maskelerinin yok satması ve fiyatlarındaki fahiş artış.

Amerika’nın dev alışveriş sitesi amazon.com ve ebay.com’da normalde 10 tanesi $2’a satılan bu maskeler virüs nedeniyle hem bulunamıyor hem de tanesi $10 – $15 dolardan satılıyor. Bu maskeden satın almak istiyorsanız artık yerel eczanelere giderek adınızı sıraya yazdırmanız gerekiyor.

Yeni mallar geldiği zaman eczanedeki görevliler sizi arayarak siparişinizi gelip alabileceğinizi söylüyorlar. Dünyanın birçok bölgesine sıçrayan bu virüsün antivirüsü ile alaklaı çalışmalar tüm hızılıya devam ediyor.

Son olarak Bill Gates’in sahibi olduğu Microsoft vakfı tarafından bu virüsün araştırılması, gerekli tedavinin bulunması, virüsten etkilenen insanlara yardım ve ihtiyaç malzemelerinin temini için 110 milyon dolarlık bir yardım yapılmıştı.

Bunları da beğenebilirsiniz

KONUYA YORUM YAP!

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacktır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanırız. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Accept Read More