Son Zamanlarda En Çok Okunan Türk Yazarlar (2022)

En çok okunan türk yazarlar

Kitap okumayı seven arkadaşlar için son zamanlarda en çok okunan yazarları derlediğimiz yazımızda yazar önermesi için artık arkadaşlarınıza gerek duymayacaksınız. Çünkü bu yazıda sizler için son dönemlerin en iyi yazarlarını ve kitaplarını paylaşacağız. Gelin hep beraber bu yazarlar kimler onlara bir göz atalım.

Emrah Serbes

Emrah Serbes
Emrah Serbes

28 Ocak 1981 yılında Yalova’da dünyaya gelen Emrah Serbes ünlü Türk yazar ve senaristtir. Senaristliğini yaptığı diziler ve filmler ise Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi ve Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdümdür. En popüler olan kitabı ise 2006 yılında yayınlanan Her Temas İz Bırakır kitabıdır.

Ahmet Ümit

Ahmet Ümit

12 Temmuz 1960 senesinde Gaziantep’te dünyaya gelen ve siması ile rahmetli Ahmet Kaya’yı andıran Ahmet Ümit son dönemlerin en popüler yazarlarından biridir. Eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan yazar ve şair olan Ahmet Ümit çoğunlukla polisiye tarzında romanlar yazmaktadır. En çok beğenilen kitabı ise 1992 yılında yayınladığı Çıplak Ayaklıydı Gece adlı romanıdır.

İhsan Oktay Anar

İhsan Oktay Anar
İhsan Oktay Anar

1960 yılın da Yozgat ilinde dünyaya gelen İhsan Oktay Anar üniversite eğitimini Ege üniversitesi Edebiyat bölümünde tamamlamıştır daha sonra bu üniversitede yüksek lisans ve öğretim üyeliğide yapmıştır. En çok sevilen kitabı ise 1995 yılında basılan Puslu Kıtalar Atlasıdır.

Ece Temelkuran

Ece Temelkuran
Ece Temelkuran

22 Temuz 1973 yılında İzmirde dünyaya gelen Ece Temelkuran gazeteci ve yazardır. Yazarlığı dışında güzelliği, şirinliği ve mütevaziliğiyle de beğenileri toplayan yazarın en çok beğenilen kitabı ise 1996 yılında basılan Bütün Kadınların Kafası Karışıktır adlı romanıdır.

Murat Menteş

Murat Menteş
Murat Menteş

1974 yılında İstanbul da dünyaya gelen Murat Menteş yazarlığıyla ön plana çıksada hatrı sayılır şiirleri de bulunmaktadır. 2009 yılında yayınlanan Korkma Ben Varım adlı romanı Türkiye Yazarlar Birliği tarafından en iyi roman ödülüne layık görülmüştür.

Hasan Ali Topbaş

Hasan Ali Toptaş
Hasan Ali Toptaş

15 Ekim 1958 yılında Denizli iline bağlı Çal ilçesin de dünyaya gelen Hasan Ali Toptaş öykü, roman ve şiir yazmaktadır. En çok beğenilen kitabı ise 1987 yılında yaynlanan Bir Gülüşün Kimliği adlı kitabıdır.

Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli
Zülfü Livaneli

20 Haziran 1946 yılında Konya’nın Ilgın ilçesinde dünyaya gelmiştir. Zülfü Livaneli yönetmen, müzisyen, politikacı, senarist ve yazardır. En çok beğenilen kitabı ise 1978 yılında yayınlanan Arafta Bir Çocuk adlı kitabıdır.

Sizin de beğendiğiniz yazarlar ve kitapları varsa alt taraftaki yorum kısmından bizler ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
Son Zamanlarda En Çok Okunan Türk Yazarlar (2022)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!