Dünya

Rus kadınları, türk ayakkabılarını giyecek

Türk malları, yavaş yavaş dünya pazarında hak ettiği yeri alıyor. Ayakkabı sektöründe Rusya’ya yapılan açılım sayesinde güzel rus kadınları bundan sonra türk markalarını giyerek, zerafetlerini ön plana çıkaracaklar.

Ocak 2020’den itibaren artan ihracat oranından Egeli ayakkabı’nın da payı bulunuyor. Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılan Skolniki ayakkabı fuarı Euroshow’da hem çanta hem de ayakkabı tanıtımları yapılacak.

Türkiye’nin içinde bulunduğu mali sorunlar göz önünde bulundurulduğunda böylesi ihracatların olması ekonomi açısından da sevindiriyor. Yurtdışından gelen malların hem pahalı olması hem de birçok firmanın Türkiye’den çekilmesinin ardından işlerinin iyi olduğunu belirten Ege Deri ve Deri mamülleri başkanı Erkan Zandar, gelişmelerinin 1 milyar dolar bandında seyrettiğini belirtti.

Rusya, Türkiye’nin ayakkabı ve çanta ihraç ettiği ülkelerin başında yer almaktadır. Toplamda 105.6 milyon dolarlık ihracat rakamıyla zirvede olan Rusya’nın toplam deri ürünlerindeki ihracat rakamı ise 180 milyon dolardır.

Yüzde 60 Artış Var

Erkan Zandar, yaptığı açıklamada Ege bölgesinde üretilen ayakkabıların ihracat rakamlarının ocak ayında yaklaşık yüzde 60’lık bir artışla 5.6 milyon dolardan 9 milyon dolara ulaştığını belirtti. Bu şekilde devam ederek 2020 yılı genelinde toplam ihracat rakamında 1 milyar dolara ulaşacaklarını hedefliyoruz.

Rusya’da düzenlenen Euroshoes Moscow Fuarı her yıol yaklaşık 6000 alıcının ve 200 satıcının katıldığı büyük çaplı bir organizasyondur. Yapılacak olan yeni tasarımlar ve açıklımlarla birlikte rus kadınları başta olmak üzere birçok avrupalı kadın da türk ayakkabılarını giyerek düşmanlarını çatlatacaklar.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu