Dünya

Ünlü yapımcı Harvey Weinstein hakkında karar verildi

Hollywood’un ünlü yapımcılarından olan Harvey Weinstein hakkında açılan 5 farklı davanın 2’si bugün New York’ta görülen mahkemede sonuçlandı. Tam 1 hafta boyunca jüri tarafından incelenen, tartışılan davada ünlü yapımcı hakkında açılan 5 suçlamadan 2’sinde suçlu bulunurak hapis cezasına çarptırıldı.

Yapımcı Harvey Weinstein’in suçlu bulunduğu olaylardan biri 2006 yılında yanında çalışan prodüksiyon yarımcılarından Mimi Haleyi’ye kendi evinde tecavüz edip, zorla oral s*ks yaptırmış olması ve diğeri de 2013 yılında 3. derece bir yakınıyla olan cinsel istismarından dolayıdır.

Mahkeme tarafından izlenen görüntüler Harvey Weinstein’i suçlu olduğunu göstermektedir. Savcılar konuyla alakalı olarak ömür boyu hapisle cezalanmasını talep ederken mahkeme 25 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Dosya 3 aşamadan oluşuyor

Aslında davayı açan taraf 3 farklı dosya üzerinde duruyordu. Bunlardan bir tanesi New York City’de bir otel odasında zorla tecavüz ettiği bir kadın oyuncu, diğeri 2006 yılında oral s*ks yaptırmak istediği ve bunu yapmak için zor kullandığı Mimi Haleyi ve üçüncüsü ise soprano sanatçısı olan Annabella Sciorra’ya yine oral s*ks ile birlikte değişik cinsel istismarlardır.

Sonuç olarak mahkeme kararını verdi ve 2 kadına yapılan cinsel istismardan dolayı ünlü yapımcıyı suçlu bularak hapis cezasına çarptırdı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu