Dünya

Koronavirüs başta çin tüm dünyada hızla yayılıyor

Koronavirüs ile alakalı bugün ulusal sağlık komisyonu tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve sonuç çok üzücü. Yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz gün toplamda 52 kişi hayatını kaybederek ölü sayısı 2 bin 771’e ulaşmış oldu.

Yeni bulaşan hasta sayısı da son 1 gün içerisinde 406 olurken sevindirici haber ise Çin’in Moscow elçiliğinden geldi. Büyükelçi Zang koronavirüs veya literatürdeki adıyla Kovid-19’un antivirüsünü bulduklarını fakat bu konuda yüzde 100 emin olmak için daha çok denek yapmaları gerektiğini söyledi.

Yayıldığı günden bu yana toplamda 81406 kişi koronavirüse yakalanmış olup bunlardan 30370 kişi kurtulmayı başarmıştır. Son olarak komşumuz İran’da çok fazla virüs bulaşmış insanın olması nedeniyle ülkemizde geç te olsa sınır kapıları kapatılmış, güvenlik daha da arttırılmıştır.

Halkımızın bu konuda temkinli olmasında yarar var. Kalabalık yerlerden uzak durup, alışveriş merkezlerinde fazla zaman geçirmekten kaçınmak ve mümkün mertebe dezenfekten kullanmak etkili olacaktır. Hepsinden önemlisi gıdaları temizleyip tüketmek ve evi hava dezenfektenleri ile temizlemektir.

Dünya sağlık örgütü Ocak ayının başında koronavirüs ile alakalı uluslararası acil durum ilan etmişti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu