Dünya

New York’ta 3. Koronavirüs Dosyası Kesinleşti

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde bulunan Westchester bölgesinde ilk koronavirüs vakası görülmüştü. İlk olarak bir erkekte görülen koronavirüs sonrasında eşine, kızına ve oğluna da bulaştı. Birkaç gün sonra komşularında da virüs görüldü. Şikayetler üzerine evler ve kişiler karantinaya alındı.

Sonrasında 6. kişi ise bugün bildirildi ve New York eyaletinin Manhattan şehrinde oturduğunu öğrendik. Kadının kocası da inceleme altına alındı fakat virüse rastlanılmadığı testler sonucunda anlaşıldı.

Resmi olarak paylaşılan verilere göre günümüzde Covid-19’a yani koronavirüse yakalanan kişi sayısı 90.000’den fazla oldu. Bunların 3000’inden fazlası ölürken 30.000 kişi ise virüsten kurtulmayı başardı.

New York’un valisi olan BILL DE BLASIO New York’luları güvende tutmak için elimizden gelen herşeyi yapacağız. De Blasio ayrıca vatandaşlarına ellerini sürekli yıkamalarını, hijyene dikkat etmeleri gerektiğini ve kalabalık ortamlardan uzak durmaları gerektiğini de hatırlattı.

Marketler boşaltılıyor

Amerikalılar virüsün ülkelerine gelmesiyle birlikte paniğe kapıldılar. Alışveriş marketlerinde rafları boşaltılp stoklamaya başladılar. Costco, Shoprite, Walmart ve daha nice market zincirlerinde dezenfektan, su, kağıt havlular ve daha birçok ürün raflarda tükenmiş durumda.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu