Dünya

Koronavirüs nedeniyle ilk TÜRK hayatını haybetti

Ölümcül koronavirüsü tüm dünyaya hızla yayılmaya devam ediyor. Virüsün yayılmasını engellemek için yetkililer havaalanlarına ve sınırlara tedbir koyarken öte yandan ülke içinde de gerekli önlemleri alıyorlar. Vatandaşlar daha çok hassaslaşarak temizliğe daha çok önem veriyorlar. Fakat yine de koronavirüsün yayılmasını engellemeye yetmiyor.

Şu anda dünya geneli 101.861 kişi koronavirüse yakalanmış durumda. Bu rakamın 3462’si hayatını kaybederken 56.108 kişi kurtulmayı başardı. Çin’den sonra hızlı bir şekilde yayılan ülkelerin arasında ise İran, İtalya,Fransa yer almaktadır.

GÜNCEL KOVİD-19 HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Fransa’da 653 kişi koronavirüse (kovid-19) yakalanmış durumda. Bunlardan 9 kişi hayatını kaybetmiş ve maalesef bir tanesi de türk vatandaşıdır. B.H. isimli 63 yaşındaki vatandaşımız solunum yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve kovid-19 teşhisi konularak karantinaya alındı.

Güncel corona virüs sayıları korona rakamları
Güncel corona virüs sayıları korona rakamları

Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan B.H defnedilmek üzere ülkesine gönderilecektir. B.H.’nin eşi ve 2 çocuğu da karantina altına alınmış durumda. Edindiğimiz bilgilere göre B.H. isimli vatandaşımızın Soissons şehrinde yaşıyordu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu