Dünya

Kabe’ye dokunmak yasak! Duvar ördüler…

Koronavirüsü, tüm dünyaya hızla yayılırken Allah’ın evi dediğimiz Kabe ve çevresine de ulaştı. Suidi Arabistan yönetiminin almış olduğu karar ile umre ziyareti yapanların Kabe’ye girmeleri engellenmişti. Sadece Mekke’de yaşayan kişilerin girebildiği Kabe sonraları onlara da kapatıldı ve karantina altına alındı.

Yetkililerin temizlediği Kabe’nin etrafına bir de duvar ördüler. Vatandaşların Kabe örtüsüne dokunupta virüsü bulaştırmaması için kabenin etrafına duvar ören yetkililer virüs tehditi ortadan kalkıncaya kadar bu duvarı orada tutmaya devam edecekler.

Toplamda ölü sayısı 5’e yükseldi. Bunun üzerine yetkililer önlemleri arttırmaya devam ediyorlar. Krallık tarafından yapılan açıklamada koronavirüsün yayılmasını engellemek için Mescid-i Nebevi’nin ve çevresinin ziyarete kapatılması kararı alındı.

Birkaç gündür ibadete kapalı olan Kabe bugün yeniden ibadete açıldı. Son olarak 1979 yılında Kabe’ye yapılan baskın sonucu ibadete kapatılmıştı. Bu ikinci oldu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu