Dünya

Koronavirüs bulaşmış kişi sayısı tam açıklanmıyor

Çin’den dünyaya yayılan koronavirüs, Çin’de kontrol altına alınırken, diğer ülkelerin geç kalması nedeniyle virüs bulaşan vaka sayısı artmaya devam ediyor. Çin’den sonra İtalya, İran, Güney Kore başta olmak üzere Türkiye dahil hemen her ülkeye sıçramış durumda.

Amerika bu konuda biraz geç kalmış durumda. İsmini vermek istemeyen bir hastane çalışanı tarafından Amerika’da çoğu hastanede koronavirüs bulaşmış insanların olduğu, bunlardan bazılarının öldüğü fakat infiale neden olmaması hasebiyle bunun kamuoyu ile paylaşılmadığını söyledi.

Türkiye’de geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gece yarısı saat 00:30 sularında beklenmedik bir şekilde koronavirüs açıklaması yapıldı ve Avrupa’dan gelen bir vatandaşımızda semptomların görüldüğü ve test sonuçlarının pozitif olduğu ifade edildi.

Sonraki günlerde bu sayı 6’ya yükseldi ve arkası gelmeye devam ediyor. Vatandaş diğer ülkelerin başına gelen olayın kendi başlarına da geleceğini anlayınca marketlere akın etti ve rafları boşalttı. Sizce gerçek verilerin vatandaştan saklanıyor olması doğru mudur? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu