Dünya

Koronavirüs nedeniyle İran’da 6 yaşında bir çocuk öldü

Koronavirüs salgını nedeniyle halk arasında yanlış bilinen bir bilgi dolaşmaktadır. Birçok yerde küçük çocuklara birşey olmuyor, sadece yaşlı insanlar korona nedeniyle ölüyor diye paylaşımlar yapılıyor. Haksız değiller, bu doğru olabilir ama yüzde 100 yaşlılar ölüyor diye birşey söylenemez. Arada gençler, çocuklar da ölebiliyor.

Şimdiye kadar koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmiş en geç insanın 3 yaşında olduğu rapor edildi. Çin’in Wuhan kentinde 3 yaşındaki bir bebeğin ölmesine neden olan koronavirüs ile alakalı doktorlar sadece yaşlıları değil, gençleri de bulaştığında öldürebildiğini söylüyor.

İran’ın kuzey horosan sağlık bilimleri üniversitesi tarafından paylaşılan bilgilere göre kuzey horosan eyaletinde şimdiye dek toplamda 189 kişinin enfekte olduğu ve bunlarda 19’unun hayatını kaybederek içlerinden birinin de 6 yaşındaki bir çocuk olduğu ifade edildi.

Amerika’da artış çok yüksek!

Şu anda paylaşılan verilere göre karşılaştırma yaptığımız en hızlı artış gösteren ülke Amerika olurken sonrasında Almanya, İtalya, Fransa gibi avrupa ülkeleri gelmektedir. Çin, İran gibi ülkelerde ise yaklaşık 10 gündür ciddi artışların olmadığı resmi olarak paylaşılmaktadır.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu