Dünya

Dünya geneli SARS CoV-2 bilançosu artıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ederken öte yandan ölümler ve vaka sayılarında artışlar da maalesef durdurulamıyor. Son olarak gelen bilgiler doğrultusunda dünya genelinde koronavirüs bulaşmış kişi sayısı 462,678 olurken birçok uzman bu rakamların doğru olmadığını, özellikle Çin, İran gibi kapalı ülkelerin verileri doğru paylaşmadığını savunmaktadır.

Buna paralel olarak ölüm sayılarında da ciddi artışlar söz konusudur. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen koronavirüs nedeniyle bugün tüm dünya genelinde 20,877 kişi hayatını kaybetmiş durumdadır.

Özellikle Amerika, Fransa, Almanya ve İspanya’daki artışlar normalin çok üstündedir. İlk başlarda onlarla, yüzlerle ifade edilen artışlar maalesef şu anda binlerle, on binlerle ifade ediliyor. Her gün Amerika’da en az 8 bin kişi koronavirüs tanısıyla karantina altına alınıyor.

Benzer şekilde İspanya, Almanya ve Fransa’da da günlük binlerce kişi karantinaya alınmakta, yüzlerce kişi hayatlarını kaybetmektedir. İtalya’dan sonra en çok can kaybının olduğu ülke 3,445 kişi ile İspanya’dır.

Uzmanların sürekli evde kalın uyarılarının nedeni büyük salgınların, büyük kayıpların önüne geçmektir. Lütfen evinizde kalmaya, salgının yayılmasına engel olmaya devam ediniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu