Dünya

Amerika’da bir başka türk korona nedeniyle vefat etti

Amerika’da koronavirüs nedeniyle bir türk vatandaşı daha hayatını kaybetti. New Jersey eyaletinin Paterson kentinde yaşayan Ekrem Kurt isimli vatandaş koronavirüs salgınından etkilenerek, karantinya alınmış fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Edinilen bilgilere göre 80 yaşında olduğu belirtilen Ekrem Kurt’un, Paterson bölgesinde sevilen biri olduğu ve Karaçay türklerinden olduğu ifade edildi.

 Başsağlığı dileklerini ileten herkese eşi teşekkür ederken, dua edilmesi gerektiğini rica etti.

Merhumun cenaze namazı yine Paterson’da bulunan türk camisinde kılınacaktır.

Koronavirüsün 12 Mart 2020’de bir cenaze namazı esnasında Ekrem Kurt’a bulaşmış olabileceği üzerinde duruluyor. O tarihte camiye giden bir kişide koronavirüs testi pozitif çıktı.

Paterson’daki sağlık kurumu tarafından ulu camide 12 mart 2020’de namaz kılan, oraya giden herkesin mutlaka koronavirüs testi yaptırması gerektiğini hatırlattı.

Daha önce de yine New Jersey’de bir başka türk vatandaşı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmiş, babası ve eşi de karantina altına alınmıştı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu