Dünya

Tat almada bozulma koronavirüs belirtileri arasında olabilir

Koku ve tat alma duyularında yaşanan bozulmalar koronavirüs belirtisi olabilir. İngiliz bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar neticesinde yediğiniz yemeklerden tat alamıyorsanız bu bir koronavirüs belirtisi olabilir sonucuna varıldı.

Güney Kore’de koronavirüse yakalanan hastalardan 3 kişiden 1 kişide tat almada sorun yaşanıldığı belirtildi. Bu oran Almanya’da ise 3’te 2’dir. Fakat bu durum sadece koronavirüs olarak değerlendirilmemelidir.

Çünkü birçok rahatsızlıkta tat ve koku almada bozukluklar görülebilir. Günümüzde salgının bu denli artmış olması nedeniyle koku ve tat almada problem yaşıyorsanız belirtilere dikkat edip, gerektiği durumlarda lütfen ALO 184’ü veya 112’yi arayınız.

Yeni Zelanda’lı Joshua Dent, koronavirüse yakalanmadan önce tat almada zorlandığını söyledi. İngiltere’ye giden 23 yaşındaki bu genç salça denediğini fakat metalik bir tat aldığını söyledi. Ülkesine döndükten sonra karantinaya alınan gencin tedavisi halen devam ediyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu