Dünya

Çin’den şaşırtan corona virüs açıklaması geldi

Tüm dünyada hızla yayılan ve maalesef tüm uyarılara rağmen kontrol altına alınamayan koronavirüs ile alakalı Çin’den şaşırtan bir haber geldi. Halihazırda dünya genelinde toplam aktif vaka sayısı 1 milyon 300 bini aşarken toplam ölüm sayısı ise 74,778 oldu.

Mevcut verilerin yüzde 25’i sadece Amerika Birleşik Devletleri’nden rapor edilirken bugün Çin’den gelen bir haber son 24 saatte nakledilen vaka sayısının sadece 32 olduğunu ve ilk defa hiç kimsenin hayatını kaybetmediğini gösterdi. Bu koronavirüsün kontrol altına alınmasıyla birlikte ortaya çıkabilecek güzel sonuçlar için bir umut oldu.

Koronavirüs salgınının bu denli yayılmamasından hemen önce Çin’de sokağa çıkma yasağı ilan edilip, karantina işlemleri 2 büyük kentte devreye sokulmuştu. Sonrasında çevre bölgelerde de kısmi sokağa çıkma yasakları ilan edilirken virüsün yayılması kontrol altına alındı.

Fakat diğer ülkeler çok geç kalarak tedbirler almayı geciktirdiler. Bu nedenle başta Amerika olmak üzere İtalya, Almanya, Fransa ve diğer ülkelerde aktif dosya sayısı günlük on binlerce artmakta ve maalesef ölümler de ardı arkası gelmeye devam etmektedir.

Çin’den gelen bu sevindirici haber karantina işlemlerinin ülke genelinde uygulanması salgının kontrol altına alınabileceğini ve virüsün belki de kısa bir sürede yok olacağını göstermektedir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Salih Yıldız

Daha önce Kaynak Haber'de yaptığım editörlük sürecinde edindiğim tecrübeleri şimdilerde Jodd Haber'de aktarmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgi ve haber için twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu