Dünya

Amerika’da 1 türk daha kovid-19 nedeniyle öldü

Salgının merkezi haline gelen Amerika’da özellikle New York – New Jersey bölgesinde koronavirüsün yayılması kontrol altına alınamıyor. Vatandaşların evlerinde kalıp, sokağa çok mecbur kalmadıkça çıkmamalarına rağmen bildiren vaka sayıları gün geçtikçe artıyor.

Amerika’da yaşayan ve türkler tarafından sevilen bir isim olan Betül Şangiray’ın validesi Nurten Yücel hanımefendi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz ay kalp krizi şikayetiyle Nurten Yücel New York eyaletinin Brooklyn şehrindeki bir hastaneye kaldırıldı. Burada kalp krizi tedavisi gören Nurten Yücel ve onun başında bekleyen ailesine coronavirüs bulaştı.

Aynı hastanede koronavirüs tedavisi görmeyen başlayan ailenin fertlerinden 72 yaşındaki Nurten Yücel dün hayatını kaybetti.

Nurten Yücel’in cenaze namazı ve defin işlemleri pazar günü sadece ailesinin katılacağı cenaze namazı töreninin ardından Long Island’da bulunan müslüman mezarlığına defnedilecektir.

AMERİKA’DA ÖLÜMLER ARTIYOR

Amerika’da virüsün bulaştığı kiş sayısı 620 bine yaklaşırken toplam vefat sayısı ise 26 bini aştı. New York, New Jersey bölgesinde birçok türk vatandaşı da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu