Dünya

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ölüm haberi basında yer almadı

Kapalı bir kutu olan Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong Un ile alakalı Çin’in bir haber sitesinde öldüğü iddia edildi ve Türkiye’de bu konu Twitter’da gündem oldu. Birçok haber sitesinde Kim Jong Un öldü mü haberleri yer alırken konunun yabancı basında yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

Haber sitelerinde Amerikan başkanı Donald Trump’ın da tweetlediği iddia edilmiş fakat yaptığımız araştırmalar neticesinde böyle bir paylaşımın Trump tarafından yapılmadığını söyleyebiliriz.

Kim Jong Un’un öldüğüne dair hiç bir haber yabancı basında yer almazken Çin ve Türkiye basınında kısa süreliğine twitterda gündem oldu.  Fakat geçtiğimiz hafta kalp ameliyatı olduğu bilinmektedir.

Sağlık durumu ile alakalı CNN’de bazı haberler yer almış ve sonrasında gündemde pek yer almamıştı. Geçtiğimiz gün Çin merkezli bir haber kanalında Kim’in vefat ettiği iddia edilince bu konu Türkiye’de TT oldu ve haberin asılsız olduğu anlaşıldı.

Kuzey Kore liderinin sağlık durumunun iyi olmadığı iddia edilirken bu konuda kesin bir bilgiye sahip kimse bulunmuyor. Geçtiğimiz hafta kalp ameliyatı olduğundan dolayı sahil bölgelerde bir yerde dinlendiği söylenen Kim Jong Un’un sağlık durumunun kötü olduğu düşünülüyor.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu