Dünya

New York’ta 5 bin kişinin ölüm sebebi bilinmiyor

Koronavirüs nedeniyle dünya geneli yüz binlerce insan hayatını kaybederken sadece Amerika’da 81,795 kişi covid-19 hastalığı nedeniyle vefat etti. En çok hayatını kaybedenlerin olduğu eyalet ise 27,003 can kaybıyla New York olurken onu sonrasında 9341 ölümle New Jersey takip ediyor

ABD’de CDC adındaki kuruluş (hastalık kontrol etme ve önleme merkezi) 11 Mart ile 2 Mayıs arasında New York’ta meydana gelen ölümleri inceleyerek bir rapor yayınladı.

Yayınladıkları bu raporda bu tarihler arasında 32 bin 107 kişinin hayatını kaybettiğinin 18 bin 879 kişinin ise direkt veya dolaylı olarak koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

buket aydin yeni kanal hazirliklari
buket aydin yeni kanal hazirliklari

Aynı raporda 5 bin 293 kişinin ölüm nedeni koronavirüs müdür yoksa başka bir şey midir belli olmadığı, detaylı ve net bilgilere ulaşmak için detaylı araştırmanın yapılması gerektiği ifade edildi.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu