Dünya

Japonya’da virüsün nasıl yayıldığını gösteren boyalı virüs deneyi

Japonya’da bir deney ile virüsün bir insandan başkalarına nasıl bulaştığı gösterilmeye çalışıldı. Hasta olmayan, sağlam 10 kişinin bir yemekte buluşması sağlanarak normal bir şekilde yemeklerin yenilmesi sağlandı.

Yemeğe başlamadan önce 1 kişinin eline görünmez boya sürülerek yemeğe devam etmesi sağlandı. Yaklaşık 30 dakika içinde ortamdaki ışıklar kapatıldıktan sonra boyanın kaç kişiye bulaştığı ortaya çıktı.

Sonuç şaşırtıcı! Sadece 30 dakika içinde masadaki bardaklar, tabaklar ve diğer insanların ellerinde floresan boya maddesi tespit edildi. Bu da virüsün bir kişiden başkalarına nasıl hızlı bir şekilde yayıldığını gösteriyor.

İşte Japonya’daki o meşhur deney

Sadece restoranlarda değil halka açık olan her alanda virüsün bu şekilde yayılma ihtimali vardır. Siz alışverişe gittiğinizde sizden önce enfekte olmuş biri reyondaki sebze meyveyi ellemiş veya raftaki paketlere dokunmuş olabilir.

japonya virus deneyi
japonya virus deneyi

Siz normal bir şekilde alışveriş yapmaya gitmişsiniz, maskenizi takmış ve eldivenlerinizi giymişsinizdir fakat bir şekilde virüs size bulaşarak evdeki diğer insanlara da ulaşabilir. Bu nedenle lütfen ellerinizi sürekli yıkamaya, dışarı fazla çıkmamaya özen gösteriniz.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu