Dünya

Uber ve Lyft Amerika’da hizmetlerini durdurdu!

George Floyd'un öldürülmesinin ardından Amerika'da gösteriler devam ederken bazı eyaletlerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Uber ve Lyft bu süreçte bazı bölgelerde faaliyetlerini durdurduklarını açıkladı.

Amerika’da artan George Floyd protestolarından ülke olumsuz yönde etkilenirken, etkilenen firmalardan biri de Uber ve Lyft oldu. Bugün hisse senetleri Uber’in %3.13, Lyft’in ise %10.30 değerinde artış yaşarken bazı eyaletlerde uber servisleri ve lyft servisleri geçici olarak durduruldu.

Birçok eyalette artan protestolar ve yağmalamalar nedeniyle sokağa çıkma yasağı bazı saatlerde ilan edilirken Uber ve Lyft’te sokağa çıkma yasaklarının olduğu saatlerde şoförlerine eve gitmelerini tavsiye etti. Bu saatler arasında uygulama otomatik olarak kapanırken kimse çalışamadı.

Sadece yolcu taşımacılığı değil, yemek dağımı yapan servisleri de kapandı. Uber eat ve DoorDash yemek dağımı yapan firmalar da sokağa çıkma yasağı nedeniyle siparişleri dağıtmadılar.

Firmaların geçici olarak kapanmasını yerel yönetimler talep etmişler. Minnesota, Washington DC gibi yerlerde ulusal muhafızlar göreve gelirken sokakta olan kişilere silah kullanma yetkilerine sahipler.

uber lyft kapandı

New York, New Jersey, Kaliforniya gibi ABD’nin en büyük ve aktif eyaletlerinde de gösteriler gece geç saatlere kadar devam ediyor. Los Angeles, Oakland, San Francisco ve Minneapolis’in bazı bölgelerinde uber ve lyft geçici olarak hizmet dışıdır.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu