Dünya

Amerika’da piknik sezonu açıldı, park edecek yer kalmadı!

Amerika'da havaların ısınmasıyla piknik alanları doldu, taştı!

JODD.NET DÜNYA – Amerika’nın birçok bölgesinde havaların ısınmasıyla birlikte parklarda kafa dağıtmaya giden insanların sayısında ciddi artış yaşandı. Henüz koronavirüs salgını devam ederken, birçok ABD’li vatandaş parklara ve piknik alanlarına akın etti. Çoğu zaman sosyal mesafe kuralına dikkat edilse de, bazı kişilerin bu kurala dikkat etmediği gözlerden kaçmadı.

Yaklaşık 4 aydır evlerinden çıkmayan vatandaşlar sıcakların da gelmesiyle birlikte iyice bunalarak çareyi dağlara çıkmakta, piknik yapmakta veya doğa ile iç içe zaman geçirmekte buldu. Fakat birçok kişi aynı düşüncede olunca park ve bahçeler de trafik oluştu.

Korona vakalarının en yoğun olduğu bölgelerden biri olan New York’un Bear Mountain parkında ve içerisinde bulunan 7 göl adındaki 7 farklı park alanında 13 Haziran 2020 itibariyle bütün girişler, parkların dolu olması nedeniyle kapatıldı.

Amerika piknik alanları doldu taştı

Yol kenarına park ederek yürüyerek piknik alanına gitmeye çalışan vatandaşlar yol kenarlarında kuyruk oluşturdu. Bu durumun oluşmasında ikinci dalganın gelecek olması da etkilidir. İnsanlar ABD’ye ikinci dalga gelmeden önce stres atıp, rahatlamak istediğinden çareyi ailelerini de alıp piknik alanlarında mangal yapmakta veya okyanusa girmekte buldu.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Osman Yıldız

Kitap okumayan insanlar her şeyi bildiklerini zannedip, bilmediklerinin bile farkında olmayan insanlardır. Okuyup, öğrenip sonrasında da yaşamaya çalışmak.. İşte hayatın anlamı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu