Dünya

Amerika’da gemi turizmi Eylül ayına kadar ertelendi

Lüks yolcu gemileri ile alakalı Amerika'da artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni bir karar alındı!

Dünya’nın en büyük gemilerinin yani kruvaziyerlerin ticareti ile alakalı olarak Amerika yeni bir karar aldı. Koronavirüs nedeniyle ülkeye giriş çıkışların kısıtlanması nedeniyle gemicilik sektörü de büyük darbe yedi.

LÜKS YOLCU GEMİLERİNE İZİN YOK

Özellikle Florida, New York, Kaliforniya gibi sahil eyaletlerinde demir alan kruvaziyerler normalde Temmuz’un sonlarına doğru ülkeye giriş yaparak, yolcu getirmeye başlayacaktı. Ancak ikinci dalganın da ülkeyi sarmasıyla beraber lüks yolcu gemilerinin Eylül’ün sonlarına kadar ülkeye girmemesi kararı alındı.

Her yıl milyonlarca insanın ABD’yi lüks tatil gemileriyle ziyaret ettiğini göz önünde bulundurduğumuzda ülkeye büyük bir ekonomik zarar da vermişir. Koronavirüs ile alakalı olarak Hastalıkları önleme ve kontrol merkezi olan CDC tarafından vaka sayılarının yeniden armaya başladığı yazılı bir açıklama ile paylaşıldı

Normalde 24 Temmuz 2020’de birçok sektörün normal işleyişine dönmeye başlaması planlanmış olsa da artan vakalar nedeniyle çoğu sektör yeniden kepenkleri kapatma kararı aldı. Yolcu gemilerinin ülkeye girişi de Eylül’e ertelendi.

VAKA SAYILARI YENİDEN ARTIYOR

Amerika’da toplam vaka sayısı 3 milyon 770 bin 012 olurken bugüne kadar toplam ölüm sayısı ise 142 bin 64 olarak kayıtlara geçti. Halen 1milyon 886 bin 715 kişinin tedavi gördüğü ülkede özellikle Teksas, Kaliforniya, Florida gibi eyaletlerde her gün on binlerce yeni vaka bildirilmeye başlandı.

ZEYNEP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Zeynep Kaplan

Eskişehir Üniversitesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Daha önce farklı sitelerde editörlük yaptım. Şimdilerde düzenli olarak Jodd Haber'de çalışmaktayım. Sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz. #KadınaŞiddeteHayır #KadınlarÖlmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu