Yerel Haberler

Kito deresindeki sosyal tesise Abdulaziz Kutluay adı verilecek

Şanlıurfa'nın değerli hocalarından Aziz Hoca'nın adı Eyyübiye'de yapılan devasa parka verilecek

Geçtiğimiz gün koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden, urfanın sevilen alimlerinden Abdulaziz Kutluay’ın adı, Eyyübiye’de çalışmaları devam eden Kito deresi sosyal tesisine verilecek.

Eyyübiye Belediye Meclisi, Ağustos ayının ilk oturumunu yaptı. Eyyübiye’nin gündemlerinin teker teker sıralandığı toplantıda konu Aziz Hoca’ya geldi. Başkanlık tarafından Urfa’nın bir yerine, hayatını yoksullara yardım etmeye vakfetmiş Aziz Hoca’nın adının verilmesi teklif edildi.

Teklif meclis tarafından kabul edilerek, yürürlüğüe girdi. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yaptığı açıklamada Aziz Hoca’yı kaybettikleri için üzgün olduklarını ve bu nedenle Eyyübiye’de çalışmalarının devam ettiği bir sosyal parka adını vermek istediklerini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> ABDULAZİZ KUTLUAY KİMDİR?

Meclis üyelerine böyle bir karara destek verdikleri için teşekkür ederken, merhum Abdulaziz Kutluay’a da Allah’tan rahmet diledi. Eyyübiye Belediyesi’nin resmi twitter hesabından yapılan duyuruda “Devasa Sosyal Donatı Alanına Abdulaziz Kutluay adı veriliyor” diye paylaşım yaptı.

Abdulaziz Kutluay (Aziz Hoca) parkı Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesi
Abdulaziz Kutluay (Aziz Hoca) parkı Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesi

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu