1. Haberler
  2. Dünya
  3. Rusların aşı açıklamasına Amerika’dan JET yanıt!

Rusların aşı açıklamasına Amerika’dan JET yanıt!

Rusya covid-19 aşı haberlerine amerikadan cevap
Rusya covid-19 aşı haberlerine amerikadan cevap

Rusya’nın bugün koronavirüs aşısı bulduk açıklamasının ardından piyasalarda düşüş yaşanırken konuyla alakalı olarak ABD’den ilk açıklama geldi. Amerika Birleşik Devletleri sağlık bakanı Alex Azar’ın yaptığı açıklamada yarış içinde olmadıklarını, faydalı ve dünyanın işine yarayan bir aşının olmasının, ilk olmasından daha önemli olduğunu söyledi.

Şu anda Amerika’da birçok aşı geliştiricisi 3. aşamayı geçerek insanlar üzerinde deneyler yapmaktadırlar. Yan etkileri, etkileri hakkında %100 emin olduktan sonra ilacı piyasaya süreceklerini söyleyen Alex Azar, yıl sonuna kadar Amerika’nın işe yarayan aşıyı piyasaya süreceğini beklediklerini söyledi.

Rusya devlet başkanı Putin, telefon ile bağlandığı konuşmada aşının bugün tescillenmiş olması gerektiğini söyledi. İlk kullananlardan birinin kendi kızı olduğunu belirten Putin, bağışıklık sistemini güçlendirerek bütün aşamaları geçtiğini belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada ise Rusya’nın henüz 1. aşamada olduğu, daha geçmesi gereken 3 aşama olduğu ifade edildi. Şu anda dünyada 26 adet aşı adayı bulunuyor. Amerika ve İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede aşı geliştirmeleri devam etmektedir.

SALİH YILDIZ / JODD.NET

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
Rusların aşı açıklamasına Amerika’dan JET yanıt!
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!