Yerel Haberler

Şanlıurfa’da 65 yaş üst vatandaşlara otobüs yasağı!

Urfa'da 65 yaş ve üstü vatandaşların belirli saatlerde otobüs kullanmaları yasaklandı

Şanlıurfa’da son zamanlarda artan koronavirüs vakaları nedeniyle her gün yeni bir önlem alınıyor. Son olarak Şanlıurfa Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 65 yaş ve üstündeki vatandaşlar ile alakalı toplu taşıma araçlarında kısıtlama kararı alındı.

Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkan virüs kısa sürede dünyaya yayıldı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından bu durum “Pandemi” olarak ilan edildi. Türkiye’de ilk vakanın görülmesi 10 Mart 2020’ye dayanıyor. İlk vakanın görüldüğü günden bu yana kademe kademe yayılan koronavirüs Ramazan Bayramı sonrasında Şanlıurfa’da da çokça görülmeye başlandı.

Her gün onlarca evin karantinaya alındığı Şanlıurfa’da 14 Ağustos 2020 tarihinde İl Hıfzıssıha kurulu toplanarak, 65 yaş üstü vatanadaşlar için, onların sağlığını koruma adına bir takım kararlar aldılar. Buna göre ikinci bir karara kadar trafiğin yoğun olduğu saatlerde yani sabah 06:00 ile 10:00, öğleden sonra da 16:00 ile 18:00 arası 65 yaşı ve üstünde olan kişilerin otobüslere ve toplu taşıma araçlarına binmesi yasaklanmıştır.

Alınmış olan kurallara uymayan kişilere toplum sağlığını riske attığı gerekçesi ile para cezası kesileceği, kurallara uymamanın devam etmesi halinde hukuki sürecin başlayacağı belirtildi.

YAKUP KAPLAN / JODD.NET

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Yakup Kaplan

Şanlıurfa'da dünyaya geldim. Yıllardır haber sitelerinde editörlük yapmaktayım. JODD HABER'in ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru haberleri aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu