Gazze’den İsrail’e Yüzlerce Roket Saldırısı

İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze Şeridi'nden İsrail'e yönelik son roket saldırısının son derece yoğun olduğunu belirtti. Atılan 469 roketin çoğunluğunun İsrail'e ulaştığını ve sivil yerleşim alanlarını hedef aldığı ifade edildi.

featured

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamaya göre, Gazze tarafından atılan 469 roketten 333’ü İsrail’e ulaştı ve 107’si Gazze Şeridi sınırları içinde düştü. Geri kalan 29 roket hakkında ise bilgi İsrail yetkilileri tarafından bilgi verilmedi.

IDF,kendilerine ait hava savunma sistemlerinin 153 roketi başarılı bir şekilde engellediğini, ancak bazı roketlerin yerleşim birimlerine isabet ederek maddi hasara neden olduğunu söyledi.

Sderot kentinde bir evin vurulduğu ancak olayda herhangi bir yaralanmanın olmadığı bildirildi. Ayrıca İsrail Güney Bölgesi İtfaiye ve Kurtarma birimi, Gazze’den atılan bir roketin Aşkelon’daki bir evin bahçesine isabet ettiğini ve itfaiye ekiplerinin çıkan yangına müdahale ettiğini açıkladı.

Öte yandan, İsrail ordusu İslami Cihad Hareketi’ne ait 133 hedefe saldırı düzenledi. İsrail ordusu, dün başlatılan saldırıları bugün de sürdürdü. Hava saldırılarının bazı tarım arazilerini hedef aldığı ve maddi hasara neden olduğu bildirildi. İki ev yıkıldı ancak yaralanan olmadı.

İslami Cihad Hareketi, İsrail’in evlere yönelik saldırılarını sürdürmesi durumunda Tel Aviv ve İsrail’in iç kesimlerine karşılık vereceği uyarısında bulundu.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 21 kişi öldü ve 64 kişi yaralandı. İslami Cihad Hareketi’nin askeri kadrolarından üç kişinin de yaşamını yitirdiği açıklandı.

0
be_end_m
BEĞENDİM
0
alki_liyorum
ALKIŞLIYORUM
0
d_ncel_y_m
DÜŞÜNCELİYİM
0
_rend_m
İĞRENDİM
0
kizdim
KIZDIM
0
_z_ld_m
ÜZÜLDÜM
Gazze’den İsrail’e Yüzlerce Roket Saldırısı
habere yapilan yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!