Sosyal, Haber, Galeri ve Bilgi

Fotoğraflarla Coronavirus Hakkında Son Gelişmeler

Koronavirüs ile alakalı haberler gelmeye devam ediyor. Bazıları çok kötü olsa da aralarında iyi haberler de var. Mesela Çin’de virüsün yayılmasını engellemek için kısıtlamalar getirildi, salgının hızı azaldı ve dahası… İşte fotoğraflarla koronavirüs…

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile alakalı yeni gelişmeler var. Birçok ülkeye sıçarayan ve merkezi Çin’in Wuhan kenti olan koronavirüs nedeniyle ölen insan sayısı 1700’e yaklaştı.

Wuhan kenti ile birlikte çevrede bulunana bazı şehirler tamamen karantina altına alınmış olup sokaklarda in-cin top oynamaktadır. Öte yandan bu virüs ile mücadele etmek için bilim insanları tüm gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Fotoğraflarla koronavirüs

Peki son 1 ayda neler oldu? Korona virüsü nedeniyle ölü sayısı ve bu virüse yakalanmış insan sayısı nedir? Gelin birlikte inceleyelim.

1 Coronavirus bulaşmış insan sayısı

Coronavirus bulaşmış insan sayısı
Fotoğraflarla coronavirus 1

Koronavirüs’ün resmi adı Kovid-19 oldu. Son gelen resmi rakamlara göre virüsün bulaştığı insan sayısı 70 bine yaklaştı. Dünya geneli hayatını kaybetmiş insan sayısı da 1670 oldu. Bunların birkaç tanesi hariç geri kalanı Çin’de hayatını kaybetti.

2 Kayıpların Büyük Çoğunluğu Çin’den

Kayıpların Büyük Çoğunluğu Çin’den
Fotoğraflarla coronavirus 2

Hayatını kaybetmiş insan sayısının 1665 tanesi Çin’den geri kalan 5 kişi ise Hong Kong özel idaresinden diğerleri de Fransa, Japonya, Tayvan ve Filipinler’den.

3 Kaç kişi coronavirüse yakalandı

Kaç kişi coronavirüse yakalandı
Fotoğraflarla coronavirus 3

Dünya geneli coronavirüse yakalanmış insan sayısı 70 bine yaklaştı. Resmi olarak 69 bin 267 kişi Çin’de enfekte olmuş durumda. Bunlardan 57 tanesi Hong Kong’da, Makao’da ise 10 kişi yakalanmış. Tayvan’da ise 20 kişide bugüne kadar koronavirüse yakalanmış hasta tespit edildi.

4 Koronavirüsün yayıldığı ülkeler

Koronavirüsün yayıldığı ülkeler
Fotoğraflarla coronavirus 4

Liste olarak paylaşmak gerekirse;

 1. Japonya: 43
 2. Singapur: 72
 3. Tayland: 33
 4. Güney Kore: 29
 5. Vietnam: 16
 6. Almanya: 16
 7. Amerika: 15
 8. Avustralya: 15
 9. Fransa: 12
 10. İngiltere: 9
 11. Birleşik Arap Emirlikleri: 8
 12. Kanada: 7
 13. Filipinler: 3
 14. Hindistan: 3
 15. İtalya: 3
 16. Rusya: 2
 17. İspanya: 2
 18. Belçika: 1
 19. Nepal: 1
 20. Sri Lanak: 1
 21. İsveç: 1
 22. Kamboçya: 1
 23. Finlandiya: 1
 24. Mısır: 1

5 İyi haberler de geliyor

İyi haberler de geliyor
Fotoğraflarla coronavirus 5

Çin’li yetkililer son olarak yaptığı açıklamaya göre virüs bulaşan insan sayısının son 3 günde normale nazaran azaldığını ifade ettiler. Çin’li sağlık yetkilileri coronavirüs ile alakalı alınan tedbirlerin artık sonuç vermeye başladığını ve bunun iyi bir haber olduğunu söylediler.

6 Virüsün yayılması kontrol altında

Virüsün yayılması kontrol altında
Fotoğraflarla coronavirus 6

Konuyla alakalı olarak başka şehirlerden Wuhan’a ve Hubei’ye gelen insanların virüse yakalanmamış olsalar bile 14 günlük bir karantinaya alınıp tüm testlerden geçinceye kadar gözetim altına aldıklarını söylediler. Virüsün yayılmaması için alınan tedbirler ise işe yarıyor.

7 Sadece 3 günde 1 dışarı çıkılıyor

Sadece 3 günde 1 dışarı çıkılıyor
Fotoğraflarla coronavirus 7

Öte yandan alınan tedbirler de gittikçe arttırılıyor. Bunlardan bazıları hayati bir durum olmadıkça dışarı çıkılmasının yasaklandığı ve her 3 günde bir her evden sadece 1 kişinin dışarya çıkıp erzak almasına izin verildiği bunlardan bazılarıdır.

8 Eczane, otel ve marketler açık

Eczane, otel ve marketler açık
Fotoğraflarla coronavirus 8

Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla sadece eczanelere, otellere ve gıda satışlarının yapıldığı belli başlı noktaların açılmasına izin verildi. Toplu yaşamların olduğu yerlere sadece 1 yerden giriş çıkışların yapılmasına müsaade edildi ve bu giriş çıkışlar kontrol altında tutulacaktır.

Bunları da beğenebilirsiniz

KONUYA YORUM YAP!

Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacktır.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanırız. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Accept Read More