Dünya

Corona virüs nedeniyle hem kızını hem de eşini kaybetti

Amerika’nın pennsylvania eyaletinin allentown kentinde yaşayan Güçlen ailesi dün ikinci defa corona virüs acısını yaşadı.  Yaklaşık 2 hafta önce Nevzat Güçlen’in 44 yaşındaki kızı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Alışveriş için gittikleri marketteki kasiyerden virüsü kaptıklarını düşünen aile, karantina altına alınmıştı. Kızı ve damadının ardından kendisi ve eşi de karantina altına alınan Nevzat Güçlen önce kızını kaybetmiş, dün de eşini koronavirüs nedeniyle kaybetti.

Yaklaşık 50 yıl önce Türkiye’den Amerika’ya yerleşen Nevzat Güçlen, özellikle New York, New Jersey ve Pennsylvania eyaletlerinde yaşayan türk toplumu tarafından sevilen bir isimdi. Kızına alışveriş için gittiği marketteki kasiyerlerden koronavirüsün geçtiği tahmin ediliyor.

44 yaşında olan Berrin Güçlen karantinaya alınmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Sonrasında eşine, babasına ve annesine de virüsün bulaştığı tespit edilmiş, aile kendi evlerinde karantinaya alınmıştı.

Dün edindiğimiz bilgilere göre Nevzat Güçlen’in 66 yaşındaki eşi Glorida Güçlen de corona virüs nedeniyle hayata gözlerini yuman isimlerden oldu.

New Jersey eyaletinin Paterson kentinde yaşayna türklerde çok fazla koronavirüs görüldüğü, kahveye gidip gelenlerin neredeyse tamamının karantinaya alındı.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu