Dünya

Protestocu iphone hırsızlarına Apple sürprizi!

Apple'ın Amerika'da bulunan bazı mağazaları George Floyd protestocuları tarafından yağmalanarak, telefon ve diğer apple ürünleri çalındı. Bunun üzerine Apple telefonu çalanlara mesaj göndererek "geri götürün" uyarısında bulundu.

Amerika’da George Floyd’un öldürülmesi üzerine ülkenin dört bir yanında protestolar başlarken bazı kişiler de fırsattan istifade yağmalama ve hırsızlık olaylarına katıldı. Bazı bölgelerde protestocuların Apple mağazalarını yağmalamaya başlaması üzerine Apple, telefonları çalanlara sürpriz bir mesaj gönderdi.

Protestocular iphoneları çaldı!

Apple da bu protestolardan yağmalanan firmalar arasındadır. İlk defa ulusal birlik muhafızlarının göreve çıktığı bu protestolarda sokak sokak dolaşan askerler, dışarıda olan herkesin evlerine girmesini istedi. Girmeyenlere de plastik mermilere sıkarak, korkutmaya çalıştılar. Buna rağmen Minnesota’da yer alana Apple mağazasını yağmalayan kişiler mağazadan yüz binlerce dolar değerinde telefon, tablet, bilgisayar çaldı.

Apple, telefonu çalan kişilere otomatik bir mesaj göndererek, çalınana telefonların seri numaralarını bildiklerini ve bu telefonların kilitlendiğini söyleyerek, bir an önce telefonların Walnut Street’teki mağazaya götürmelerini istedi. Aynı zamanda polislere ve güvenlik güçlerine de telefonu çalan kişilerin konumlarının paylaşıldığını belirten mesajda telefonların iade edilmesi istendi.

apple iphone protesto hirsizlik
apple iphone protesto hirsizlik

“Lütfen Walnut Sokağındaki Apple Mağazasın Geri Götürün. Bu cihaz kullanıma engellenmiştir ve takip ediliyor. Yerel yetkililer konuyla alakalı bilgilendirilmiştir.” mesajı telefonu çalanların ekranlarında göründü ve telefon kilitlendi.

Apple, telefonları çalanları biliyor!

Bu mesajın üzerine sosyal medyada paylaşılan resimlerde “lanet olsun, bütün bu telefonlar geri gitmek zorunda” diye mesajlar paylaşıldı. Elbette kimse kimliklerinin belli olmaması için bu telefonları geri götürmeyecektir fakat hırsızlık yapanların konumları belli olduğundan, polis bunlara yönelik operasyon yapabilir.

HABERİ OKUMAYA DEVAM ET!

Murat Kaplan

Eskişehir'de 1996 yılında dünyaya gelen Murat Kaplan, birçok internet sitesinde haber editörü olarak çalıştıktan sonra şimdilerde siyaset ve ekonomi alanlarında Jodd.net'te yazmaktadır.

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  1. 3 kuruşluk beyinleri ile Apple’a oyun oynayabileceğini düşündüler. O telefonlarda E-Sim desteği var, cihazlara uzaktan müdahale edilebiliyor ve E-sim ile sinyal alabildiği için konumu anlık olarak takip edildiği gibi çalan kişiler farkında olmasa da ses & video & fotoğraf kayıtları alınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu