Hava Yolu şirketlerinin hisseleri artmaya başladı

hava yolu şirketlerinin hisseleri artıyor

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden koronavirüs, birçok firmayı iflasın eşiğine getirirken bu durumdan dünyanın lider hava yolu şirketleri de nasibini aldı. Özellikle ABD’de salgınla mücadelenin başladığı 18 Mart 2020 tarihinde borsa son yılların en düşük seviyelerini gördü.

Güney Amerika’nın en büyük hava yolu firması LATAM Airlines, iflas erteleme isteyerek, durumdan kendilerini kurtarmaya çalıştılar. Son 1 haftadır borsada artan hisse değerleri bazı uzmanlara göre balon olarak yorumlanıyor.

Hava yolu şirketlerinin hisseleri yükseliyor

hava yolu hisseleri yükseliyor
hava yolu hisseleri yükseliyor

Fakat hisseleri artan tek firma LATAM (LTM) değildir. Bunun yanı sıra hem Türkiye’de THY’nin hisselerinde de artış gözlenirken ABD’de American Airlines, United Airlines ve diğer hava yolu şirketleri de son 1 haftada yüzde 100’e yakın artış göstererek eski konumlarına yaklaştılar.

Amerika’da George Floyd’un öldürülmesiyle birlikte sokaklara dökülen vatandaşlar bir yandan da hayatın normale dönmesine sebep oldu. Birçok işletme sahibi iş yerlerini açarak, çalışmalara başlarken resmi kurumlar da aralıklı sürdürdükleri çalışmalarını tam zamanlı olarak devam ettirmeye başladı. Birçok eyalette hayat normale dönmeye başladı.

hava yolu şirketlerinin hisseleri artıyor

İlaç firmalarının hisseleri düşüyor

Buna mukabil ilaç firmaları haricinde kalan birçok firmanın hisse değeri yükselirken, ilaç firmalarındaki düşüş dikkatlerden kaçmadı. Yine birçok yabancı uzman ABD borsasındaki bu yükselişin balon olduğunu düşünürken ikinci dalga ile birlikte tekrardan dibi göreceklerini tahmin ediyorlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hava Yolu şirketlerinin hisseleri artmaya başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Jodd Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!